Ürün Kategorileri
Harris Gaz EkipmanlarıKaynak MakinalarıAşınma PlakalarıAskaynak AşındırıcılarıKaynak TelleriTorc ve Yedek ParçalarıKaynak ElektrodlarıStarweld ÜrünleriPlazma Kesme MakinalarıFocus Weld Kaynak SpreyleriBosch El AletleriMikro Metal AlaşımlarLehim TelleriTaşlarRegülatörlerMengenelerYıldız Gaz ArmatürleriHavalı AletlerKarbosan Aşındırıcılar
 
Eczacibasi
eczacibasi
 
Lincoln Electric
lincoln electric
 
Kurlar
Dolar kuru : TL
Euro kuru : TL
 
Yeni ürünlerimiz
  • Yeni ürünlerimiz
  • Yeni ürünlerimiz
 
Haberler & Duyurular
 

SW Tungsten Elektrodlar

SW Tungsten Elektrodlar
FİYAT SORUNUZ

Açıklama

Akım, kaynak işlemini kontrol eden en önemli parametrelerden biridir. Çünkü akım, nüfuziyet miktarını, kaynak hızını, metal yığma oranını ve kaynağın kalitesini doğrudan etkiler.Temel olarak 3 tip kaynak akımı kullanılır. Bunlar (1) Doğru akım doğru kutup, (2) Doğru akım ters kutup ve (3) Alternatif (dalgalı) akım'dır.Teknik ÖzellikleriDoğru Akım - Doğru Kutup :Doğru akım doğru kutup, TIG kaynağında en fazla kullanılan akım türüdür. Birçok metal bu metodla kaynak edilebilir. Doğru akım doğru kutupta, elektrod negatif, iş parçası ise pozitiftir. Bu sayede elektronlar, elektroddan iş parçasına doğru akar. Bu işlemde ısının % 70'i anodda yani pozitif kutupta oluşur ve elektrod fazla ısınmaz.Doğru akım doğru kutup metodu, diğer 2 metoda oranla daha derin nüfuziyet ve dar kaynak dikişleri ile çalışma olanağı sağlar. Ancak ince parçalarda bu durum çarpılma ve delinme riskinin ortaya çıkmasına neden olur.
Doğru Akım - Ters Kutup :Doğru akım ters kutup metodunda, elektrod pozitif kutubu, iş parçası ise negatif kutubu oluşturur. Böylece elektronlar iş parçasından elektroda doğru akarlar ve elektodda yüksek ısı oluştururlar. Aynı amper ve ark boyunda, doğru akım ters kutubun ark voltajı, doğru akım düz kutubun arkvoltajından daha yüksektir.Doğru akım ters kutup metodu 3 metod arasında en az kullanılanıdır. Çünkü düşük nüfuziyetin yanında düz ve geniş bir kaynak dikişi elde edilir ve kullanımı büyük bir ustalık gerektirir.
Alternatif Akım :Alternatif akım, doğru akım doğru kutup ve doğru akım ters kutupların değişken darbelerinin saniyede ortalama 120 kere değişerek birbirini takip etmesidir. Bu metodla voltaj, maksimum pozitif değerden maksimum negatif değere doğru değişir ve her değişimde ark söner.Sıradan ark kaynak trafoları, ark söndükten sonra tekrar ark oluşturacak güçte değildir. Bu nedenle yüksek frekanslı akımın her yarı geçişte ortama eklenmesi gereklidir.
Alternatif akım, optimum nüfuziyet ve iş parçası yüzeyinden oksitlerin temizlenmesini sağlar. Bu metod ile oluşturulan kaynak dikişi, doğru akım doğru kutup ile oluşturulan kaynak dikişinden daha düşük ve doğru akım ters kutup ile oluşturulandan daha fazla nüfuziyete sahiptir. Aynı zamanda diğer 2 metodla oluşturulan kaynak dikişlerinden daha fazla kaynak dayanımını sağlar. Bu nedenle; alüminyum, magnezyum, berilyum ve bakır bu metodla kolaylıkla birleştirilebilir.
Starweld Tungsten Elektrodlar :
       AWS A5.12            Çap x Boy (mm)            Alaşım Elementi              Kutu İçi Adet             EWP                         1.6 x 175                                  -                                       10             EWP                         2.0 x 175                                  -                                       10             EWP                         2.4 x 175                                  -                                       10             EWP                         3.2 x 175                                  -                                       10             EWTh                     21.6 x 175                            Toryum                                  10             EWTh                     22.0 x 175                            Toryum                                  10             EWTh                     22.4 x 175                            Toryum                                  10             EWTh                     23.2 x 175                            Toryum                                  10Tungsten Elektrodlarla İlgili Genel Bilgiler :

        AWS A5.12               Renk                  Alaşım               Alaşım Yüzdesi              EWP                       Yeşil                          -                                  -               EWCe-2               Portakal                 Seryum                          2.00               EWLa-1                 Siyah                     Lantan                          1.00              EWTh-1                  Sarı                      Toryum                         1.00              EWTh-2                Kırmızı                    Toryum                          2.00              EWZr-1             Kahverengi                 Zirkon                           0.25              EWG                        Gri                       Tanımsız                           -

Paylaş

SW Tungsten Elektrodlar
Toplam : 0 oy     5 üzerinden 0 puan