Ürün Kategorileri
Harris Gaz EkipmanlarıKaynak MakinalarıAşınma PlakalarıAskaynak AşındırıcılarıKaynak TelleriTorc ve Yedek ParçalarıKaynak ElektrodlarıStarweld ÜrünleriPlazma Kesme MakinalarıFocus Weld Kaynak SpreyleriBosch El AletleriMikro Metal AlaşımlarLehim TelleriTaşlarRegülatörlerMengenelerYıldız Gaz ArmatürleriHavalı AletlerKarbosan Aşındırıcılar
 
Eczacibasi
eczacibasi
 
Lincoln Electric
lincoln electric
 
Kurlar
Dolar kuru : TL
Euro kuru : TL
 
Yeni ürünlerimiz
  • Yeni ürünlerimiz
  • Yeni ürünlerimiz
 
Haberler & Duyurular
 

KOBATEK MIG 307Si

KOBATEK MIG 307Si
FİYAT SORUNUZ

Açıklama

Zırh çeliği gibi zor kaynak edilebilen çeliklerin birleştirilmesinde ve sert dolgu uygulamalarından önce tampon tabaka oluşturmak amacıyla kullanılır. Korozyona karşı yüksek dayanıma sahiptir. Ostenitik tip CrNi'li çeliklerin kaynağında kullanılır. İçeriğindeki yüksek orandaki manganez (Mn) sayesinde 850°C'a kadar olan çalışma sıcaklıklarda dayanımını ve sertliğini korur. İçerdiği yüksek orandaki silisyum (Si) sayesinde erimiş metalin yüzey gerilimi iyileştirilmiş ve bunun sonucunda dolgu metalinin ana metale mükemmel bir şekilde yayılması sağlanmıştır.Teknik ÖzellikleriKlasifikasyonu ve Kaynak Metalinin Tipik Kimyasal Analizi (%) :
EN 12072        : ~ G 18 8 MnAWS A5.9       : ~ ER 307Si
  C               Si              Mn               Cr              Ni                Mo              P+S0.080          0.80              7                 19             8.5              0.50             0.03               
Tipik Mekanik Özellikleri :Çekme Dayanımı (N/mm²)         : 620 Akma Dayanımı (N/mm²)           : 420Uzama (L=5d) (%)                   : 40Darbe Dayanımı (Joule)            : 80 (+20°C'da)
Kullanım Alanları :Zırh çeliğinden imal edilen plakaların, kaynağı zor sertleşebilen çeliklerin, darbe altında sertleşen ostenitik tip manganez çeliklerinin birleştirme ve dolgu kaynağında kullanılır. C-Mn'lı çeliklerle ostenitik ve ferritik yapıdaki paslanmaz çelikler arasında gerçekleştirilen farklı metal bağlantılarında da kullanılmaktadır. Özellikle otomotiv sektöründe kullanılan ve atık gaz sıcaklığının yüksek olduğu egzost sistemleri için idealdir. Zırh çeliğinden imal edilen levhaların kaynağında, kaynak öncesinde ve sonrasında ısıl işlem uygulama zorunluluğu yoktur. Ancak kaynak işlemi sırasında pasolararası sıcaklığın 120°C'ı geçmemesine dikkat edilmelidir.
Koruyucu Gaz (EN 439 / DIN 32526) : Argon + % 1-3 O2 (M13)                                                    Argon + % 2 CO2 (M12)
Ambalaj Bilgileri :Tel Çapı (mm)               1.2Makara Ağırlığı (kg)       15


Paylaş

KOBATEK MIG 307Si
Toplam : 0 oy     5 üzerinden 0 puan